Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLRM01G1N25 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, NPN, M12
1.962,00 Lei
1.621,49 Lei
în stoc
SKU
XMLRM01G1N25
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, NPN, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de operare presostat | Transmitator de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4 (feminin) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip ieșire discretă | Solid state NPN, NO/NÎ programabil |
| Tip și compoziție contacte | NO/NÎ programabil |
| Tip scară | Diferență fixă |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L ceramic fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material față | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L poliacrilamidă |
| Poziție de operare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în caz de montare cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție suprasarcină protecție supratensiune protecție inversare polaritate protecție scurtcircuit |
| Timp de răspuns ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Interval întârziere timp | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru iluminare ON când comutatorul este acționat |
| Întârziere prima creștere | 300 MILLISECOND |
| Precizie | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0.5 % din domeniul de măsurare |
| Histerezis | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Precizie măsurare | <= 0.6 % din domeniul de măsurare |
| Precizie repetare | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Derivă sensibilitate | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Derivă punct zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Precizie afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbări RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate supratensiuni: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate tranzitorii electrice rapide/impulsuri: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate descărcări electrostatice: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.033 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.181 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLRM01G1N25 |
| Unitate de măsura | Pce |





