Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLR600M1P75 - Senzori electronici de presiune, Senzori de presiune XM, XMLR 600 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, PNP, M12
2.056,00 Lei
1.699,17 Lei
în stoc
SKU
XMLR600M1P75
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 600 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, PNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de operare presostat | Transmitator de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conectare fluid | G 1/4 (feminin) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare rated [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conectare electrică | Conector mamă M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip ieșire discretă | Tranzistor PNP solid state, NÎ/NE programabil |
| Tip și compoziție contacte | NÎ/NE programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L |
| Material frontal | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L poliacrilamidă |
| Poziție de operare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în caz de montare invers |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la inversarea polarității, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns pe ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Interval întârziere de timp | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru aprindere când comutatorul este acționat |
| Întârziere prima sus | 300 MILLISECOND |
| Precizie | <= 1 % din gama de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0,5 % din gama de măsurare |
| Histerezis | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Precizie de măsurare | <= 0,6 % din gama de măsurare |
| Precizie de repetabilitate | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din gama de măsurare/°C |
| Precizie afișaj | <= 1 % din gama de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate la supratensiuni: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii electrice rapide/rafale: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.185 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.95 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 12.7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.181 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR600M1P75 |
| Unitate de măsura | Pce |





