Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori electronici de presiune, Senzori de presiune XM, XMLR 600 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, PNP, M12
2.495,00 Lei
2.061,98 Lei
în stoc
SKU
XMLR600M1P25
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 600 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, PNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronci de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmițător de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Transmițător de presiune cu 1 ieșire de comutație |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4 (femelă) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip ieșire discretă | Stare solidă PNP, NO/NÎ programabil |
| Tip și compoziție contacte | NO/NÎ programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L |
| Material frontal | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în cazul montajului cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție suprasarcină, protecție supratensiune, protecție inversare polaritate, protecție scurtcircuit |
| Timp de răspuns ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Interval intârziere timp | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru lumină pornită când comutator este acționat |
| Intârziere inițial sus | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare liniaritate | <= 0,5 % din domeniul de măsurare |
| Histerezis | <= 0,2 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe măsurare | <= 0,6 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe repetabilitate | <= 0,2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate la supratensiuni: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii rapide electrice/burst: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcare | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Greutate ambalaj 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Număr unități în ambalaj 2 | 10 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate ambalaj 3 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 20 |
| Înălțime ambalaj 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 4.033 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR600M1P25 |
| Unitate de măsura | Pce |





