Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLR400M2P05 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 400 bar, G 1/4, 24 VDC, 2xPNP, M12
2.372,00 Lei
1.960,33 Lei
în stoc
SKU
XMLR400M2P05
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 400 bar, G 1/4, 24 VDC, 2xPNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Presostat cu 2 ieșiri de comutare |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de răcire (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4 (femelă) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip ieșire discretă | Solid state PNP, 2 NO/NC programabil |
| Tip și compoziție contacte | 2 NO/NC programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L |
| Material frontal | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurătoarea în caz de montare cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină protecție la supratensiune protecție la inversare polaritate protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns ieșire | <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Interval delay | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 2 LED-uri (galben) pentru iluminare ACTIVAT când contactul este acționat |
| Delay primul up | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe măsurare | <= 0,6 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe repetare | <= 0,2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbări RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate la supratensiuni: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii electrici rapizi/burst: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.184 KILOGRAM |
| Numărul de unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.02 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.184 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR400M2P05 |
| Unitate de măsura | Pce |





