Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 400 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, NPN, M12
2.057,00 Lei
1.700,00 Lei
în stoc
SKU
XMLR400M1N75
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 400 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, NPN, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Transmitator de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de răcire (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4 (feminin) conform cu DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală [US] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector plug M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip ieșire discretă | Tranzistor NPN, NO/NÎ programabil |
| Tip și compoziție contacte | NO/NÎ programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluid | Oțel inoxidabil 316L |
| Material față | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot denatura măsurarea în caz de montare inițială |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la inversare de polaritate, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns pe ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre, 7 segmente |
| Interval gamă de timp | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru lumină pornit când comutatorul este acționat |
| Întârziere inițial în sus | 300 MILLISECOND |
| Precizie | <= 1 % din gama de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0.5 % din gama de măsurare |
| Histerezis | <= 0.2 % din gama de măsurare |
| Precizie măsurare | <= 0.6 % din gama de măsurare |
| Precizie de repetare | <= 0.2 % din gama de măsurare |
| Derivă sensibilitate | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°C |
| Derivă punct zero | +/- 0,01 % din gama de măsurare/°C |
| Precizie afișaj | <= 1 % din gama de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform cu IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conform cu IEC 61000-4-6, test imunitate la supratensiuni: 1 kV conform cu IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii electrice rapide/lovituri: 2 kV conform cu IEC 61000-4-4, test imunitate descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform cu IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform cu IEC 60529, IP67 conform cu IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 19.8 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Greutate pachet 1 | 0.185 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.86 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
| Tip unitate pachet 3 | P12 |
| Număr unități în pachet 3 | 192 |
| Înălțime pachet 3 | 45 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 120 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 50.88 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR400M1N75 |
| Unitate de măsura | Pce |





