Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLR040G1N25 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 40 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, NPN, M12
1.962,00 Lei
1.621,49 Lei
în stoc
SKU
XMLR040G1N25
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 40 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, NPN, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tipul senzorului de presiune | Transmițător de presiune |
| Tipul de funcționare a presostatelor | Transmițător de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tipul de conectare a fluidului | G 1/4 (feminin) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conectare electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Funcția ieșirii analogice | 4...20 mA |
| Tipul semnalului de ieșire | Analogic + discret |
| Funcția ieșirii analogice | 4...20 mA |
| Tipul ieșirii discrete | Tranzistor solid NPN, NO/NÎ programabil |
| Tipul și compoziția contactelor | NO/NÎ programabil |
| Tipul scării | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material față | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar orificiile pot falsifica măsurarea în cazul montării cu capul în jos |
| Tipul protecției | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la polaritate inversă, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tipul display | 4 cifre, 7 segmente |
| Interval de întârziere | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tipul timpului de răspuns display | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru iluminare PORNIT când comutatorul este acționat |
| Întârziere inițială sus | 300 MILLISECOND |
| Exactitate | <= 1 % din gama de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0,5 % din gama de măsurare |
| Histerezis | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Exactitate de măsurare | <= 0,6 % din gama de măsurare |
| Exactitate de repetare | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din gama de măsurare/°C |
| Exactitate display | <= 1 % din gama de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test de imunitate la supratensiuni: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/rafale: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test de imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tipul unității de ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalajul 1 | 1 |
| Înălțimea ambalajului 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățimea ambalajului 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungimea ambalajului 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tipul unității de ambalaj 2 | S02 |
| Greutatea ambalajului 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Numărul de unități în ambalajul 2 | 20 |
| Înălțimea ambalajului 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățimea ambalajului 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungimea ambalajului 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutatea ambalajului 2 | 4.033 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
| Tipul unității de ambalaj 3 | CAR |
| Numărul de unități în ambalajul 3 | 1 |
| Înălțimea ambalajului 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățimea ambalajului 3 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungimea ambalajului 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutatea ambalajului 3 | 0.181 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR040G1N25 |
| Unitate de măsura | Pce |





