Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLR016G1N26 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR 16 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, NPN, M12
1.962,00 Lei
1.621,49 Lei
în stoc
SKU
XMLR016G1N26
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR 16 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, NPN, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Transmitator de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de răcire (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (feminin) |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector masculin M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip ieșire discretă | Stare solidă NPN, NO/NC programabil |
| Tip și compoziție contacte | NO/NC programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material front | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar accesoriile pot falsifica măsurarea în caz de montaj cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la polaritate inversă, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre, 7 segmente |
| Interval de întârziere la timp | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru lumină ON când comutatorul este acționat |
| Întârziere prima creștere | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din gama de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0,5 % din gama de măsurare |
| Histerezis | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Acuratețe măsurare | <= 0,6 % din gama de măsurare |
| Acuratețe repetabilitate | <= 0,2 % din gama de măsurare |
| Derivă sensibilitate | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°C |
| Derivă punct zero | +/- 0,01 % din gama de măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din gama de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbări RF conduse: 10 V 0,15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate la supratensiuni: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzitorii rapide electrice/burst: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Greutate ambalaj 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Număr de unități în ambalaj 2 | 20 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4.033 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr de unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.181 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLR016G1N26 |
| Unitate de măsura | Pce |





