Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmitator vid -14,5 PSI, 4...20 mA, 1/4 18NPT masculin, FPM, M12
640,00 Lei
528,93 Lei
în stoc
SKU
XMLPM00RD23FQ
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, vacuum transmitter -14,5 PSI, 4...20 mA, 1/4 18NPT male, FPM, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Nume senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-125 °C), aer (-15-125 °C), gaz (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C) |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (mascul) |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC SELV (limite de tensiune: 7-33 V) |
| Consum de curent | < 23 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate per set | Set de 25 |
| Tip ambalare | Grup |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramic fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de operare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, test de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, imunitate la unde de șoc 1.2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/impulsuri conform IEC 61000-4-4 4 kV |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 10...90 % din scara completă |
| Precizie măsurare | +/- 0,5 % de la plaje de măsurare |
| Precizie | 0.1 % din plaja de măsurare |
| Deriv sensibilitate | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
| Deriv punct zero | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
| Precizie repetabilitate | +/- 0,25 % de la plaje de măsurare |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn timp de 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.07 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 13.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 70 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 25 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLPM00RD23FQ |
| Unitate de măsura | Pce |





