Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLPM00GC21F - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmițător vid -1 bar, 4...20 mA, G1/4 A mascul, FPM, DIN
948,00 Lei
783,47 Lei
în stoc
SKU
XMLPM00GC21F
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, vacuum transmitter -1 bar, 4...20 mA, G1/4 A male, FPM, DIN
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de presiune XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitter de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-125 °C), aer (-15-125 °C), gaz (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (mascul) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul EN 175301-803-A (ex DIN43650) 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC SELV (limite de tensiune: 7-33 V) |
| Consum de curent | < 23 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate pe set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramic fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, testul de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, testul de imunitate la unde de șoc 1.2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, testul de imunitate la tranzitorii electrice rapide/burst conform IEC 61000-4-4 4 kV |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 10...90 % din scara completă |
| Exactitate măsurare | +/- 0,5 % din gama de măsurare |
| Acuratețe | 0.1 % din gama de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,02 % din gama de măsurare/°K |
| Deriva punctului zero | +/- 0,02 % din gama de măsurare/°K |
| Exactitate repetabilității | +/- 0,25 % din gama de măsurare |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.096 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.473 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 120 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLPM00GC21F |
| Unitate de măsura | Pce |





