Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmitator, XMLP, 600 PSI, 1/4"18NPT, 4...20 mA, M12, set 1
862,00 Lei
712,40 Lei
în stoc
SKU
XMLP600PD230
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter, XMLP, 600 PSI, 1/4"18NPT, 4...20 mA, M12, set 1
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmițător de presiune |
| Nume senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-135 °C), aer (-40-135 °C), ulei hidraulic (-40-135 °C), gaze (-40-135 °C), fluid de răcire (-40-135 °C) |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (masculin) |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC SELV (limite de tensiune: 7-33 V) |
| Consum de curent | < 23 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalaj | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de operare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină inversare polaritate |
| Compatibilitate electromagnetică | Test de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, test de imunitate la unde de șoc 1,2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/salve conform IEC 61000-4-4 4 kV, susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...3000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0,01...80 MHz |
| Timp de răspuns pe ieșire | <= 2 ms 10...90 % din scală completă |
| Exactitate măsurare | +/- 0,5 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe | 0,1 % din domeniul de măsurare |
| Derivă a sensibilității | +/- 0,02 % din domeniul de măsurare/°K |
| Derivă a punctului zero | +/- 0,02 % din domeniul de măsurare/°K |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 15-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn timp de 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.09 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr de unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.39 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP600PD230 |
| Unitate de măsura | Pce |





