Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLP600BD71F - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmițător, XMLP, 600 bar, G1/4 A masculin, 0...10 V, M12, set de 1
701,00 Lei
579,34 Lei
în stoc
SKU
XMLP600BD71F
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter, XMLP, 600 bar, G1/4 A male, 0...10 V, M12, set of 1
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitter de presiune |
| Nume senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Aer (-30-135 °C), apă dulce (0-135 °C), ulei hidraulic (-30-135 °C), gaz (-30-135 °C), fluid de refrigerare (-30-135 °C) |
| Tip conectare fluid | G 1/4A (masculin) conform DIN 3852-E |
| Conectare electrică | 1 conector masculin M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 12-33 V) |
| Consum de curent | < 7 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V, 3 fire |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalaj | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de operare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/explozii conform IEC 61000-4-4 2 kV, test de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, test de imunitate la unde de șoc 1,2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...3000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0,01...80 MHz |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 10...90 % din scala completă |
| Acuratețe măsurare | +/- 0,5 % din gama de măsurare |
| Acuratețe | 0,1 % din gama de măsurare |
| Drift-ul sensibilității | +/- 0,02 % din gama de măsurare/°K |
| Drift-ul punctului zero | +/- 0,02 % din gama de măsurare/°K |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 15-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.094 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 4.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 4.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 8.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 94 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP600BD71F |
| Unitate de măsura | Pce |





