Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmițător 500mbar, 4...20 mA, G1/4 A filet mascul, FPM, DIN
1.094,00 Lei
904,13 Lei
în stoc
SKU
XMLP500MC21F
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter 500mbar, 4...20 mA, G1/4 A male, FPM, DIN
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmițător de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-125 °C), aer (-15-125 °C), gaz (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (masculin) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin EN 175301-803-A (ex DIN43650) 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC SELV (limite de tensiune: 7-33 V) |
| Consum de curent | < 23 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalaj | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramică fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit sarcină, inversare polaritate |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, test de imunitate la descărcare electrostatică conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, unde de șoc 1.2/50 µs, test de imunitate la unde de șoc conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/impulsuri conform IEC 61000-4-4 4 kV |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 92 % din scara completă |
| Precizie de măsurare | +/- 1.5 % din intervalul de măsurare |
| Derivă a sensibilității | +/- 0,02 % din intervalul de măsurare/°K |
| Derivă a punctului zero | +/- 0,03 % din intervalul de măsurare/°K |
| Precizie de repetibilitate | +/- 0.1 % din intervalul de măsurare |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.9 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.474 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 120 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP500MC21F |
| Unitate de măsura | Pce |





