Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmitator 2,5 bar, 4...20 mA, G1/4 A masculin, FPM, M12
953,00 Lei
787,60 Lei
în stoc
SKU
XMLP2D5GD21F
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter 2,5 bar, 4...20 mA, G1/4 A male, FPM, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-125 °C), aer (-15-125 °C), gaz (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (masculin) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC SELV (limite de tensiune: 7-33 V) |
| Consum de curent | < 23 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramică fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție operare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, test imunitate descărcare electrostatică conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, 1.2/50 µs test imunitate unde de șoc conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, test imunitate tranzitorii electrice rapide/burst conform IEC 61000-4-4 4 kV |
| Timp de răspuns ieșire | <= 2 ms 10...90 % din scală completă |
| Precizie măsurare | +/- 0,5 % de la plaja de măsurare |
| Precizie | 0.1 % din plaja de măsurare |
| Drift sensibilitate | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
| Drift punct zero | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
| Precizie repetabilitate | +/- 0,25 % de la plaja de măsurare |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 4.6 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 8 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.08 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 24 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 2.108 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP2D5GD21F |
| Unitate de măsura | Pce |





