Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmitator 250mbar, 0...10 V, G1/4 A mascul, FPM, M12
990,00 Lei
818,18 Lei
în stoc
SKU
XMLP250MD71F
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter 250mbar, 0...10 V, G1/4 A male, FPM, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-125 °C), aer (-15-125 °C), gaz (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (mascul) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 12-33 V) |
| Consum de curent | < 7 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V, 3 fire |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramică fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/ieșiri conform IEC 61000-4-4 2 kV, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, test de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, imunitate la undele de șoc 1.2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 92 % din scala completă |
| Precizie de măsurare | +/- 2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,02 % din domeniul de măsurare/°K |
| Deriva punctului zero | +/- 0.05 % din domeniul de măsurare/°K |
| Precizie de repetabilitate | +/- 0,2 % din domeniul de măsurare |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.084 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.189 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 120 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP250MD71F |
| Unitate de măsura | Pce |





