Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmițător 250mbar, 4...20 mA, G1/4 A masculin, FPM, M12
932,00 Lei
770,25 Lei
în stoc
SKU
XMLP250MD21F
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter 250mbar, 4...20 mA, G1/4 A male, FPM, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitter de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-125 °C), aer (-15-125 °C), gaz (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (masculin) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC SELV (limite de tensiune: 7-33 V) |
| Consum de curent | < 23 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate pe set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramică fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de operare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, test imunitate la descărcare electrostatică conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, test imunitate la unde de șoc 1.2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, test imunitate la tranziții electrice rapide/burst conform IEC 61000-4-4 4 kV |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 92 % din scară completă |
| Acuratețe măsurare | +/- 2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,02 % din domeniul de măsurare/°K |
| Deriva punctului zero | +/- 0.05 % din domeniul de măsurare/°K |
| Acuratețe repetabilitate | +/- 0,2 % din domeniul de măsurare |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.084 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr de unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.199 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr de unități în pachet 3 | 120 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP250MD21F |
| Unitate de măsura | Pce |





