Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori de presiune electronici Telemecanique Sensors, Senzori de presiune XM, transmițător 250mbar, 4...20 mA, G1/4 masculin, FPM, DIN, ambalaj în vrac 25
648,00 Lei
535,54 Lei
în stoc
SKU
XMLP250MC21FQ
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter 250mbar, 4...20 mA, G1/4 male, FPM, DIN, bulk pack 25
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmițător de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-125 °C), aer (-15-125 °C), gaz (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (măsculin) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector măsculin EN 175301-803-A (ex DIN43650) 3 pini |
| Tensiune alimentare nominală (Us) | 12...24 V DC SELV (limite de tensiune: 7-33 V) |
| Consum de curent | < 23 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analog |
| Funcție ieșire analog | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate per set | Set de 25 |
| Tip ambalaj | Grupat |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramic fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină, inversare de polaritate |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, câmpuri RF radiante conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, test de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, unde de șoc 1.2/50 µs test de imunitate conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/explozii conform IEC 61000-4-4 4 kV |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 92 % din scara completă |
| Precizie de măsurare | +/- 2 % din domeniul de măsurare |
| Drift-ul sensibilității | +/- 0,02 % din domeniul de măsurare/°K |
| Drift-ul punctului zero | +/- 0.05 % din domeniul de măsurare/°K |
| Precizie de repetabilitate | +/- 0,2 % din domeniul de măsurare |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.09 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 25 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP250MC21FQ |
| Unitate de măsura | Pce |





