Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLP250BD71F - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmitter, XMLP, 250 bar, G1/4 A male, 0...10 V, M12, set of 1
937,00 Lei
774,38 Lei
în stoc
SKU
XMLP250BD71F
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter, XMLP, 250 bar, G1/4 A male, 0...10 V, M12, set of 1
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Aer (-30-135 °C), apă dulce (0-135 °C), ulei hidraulic (-30-135 °C), gaz (-30-135 °C), fluid de refrigerare (-30-135 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (masculin) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 12-33 V) |
| Consum de curent | < 7 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V, 3 fire |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Fluorocarbură FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de operare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Test de imunitate la tranzienii/rafale electrice rapide conform IEC 61000-4-4 2 kV, test de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, test de imunitate la undele de șoc 1.2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...3000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.01...80 MHz |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 10...90 % din scara completă |
| Precizie măsurare | +/- 0,5 % de la plage de mesure |
| Acuratețe | 0.1 % din gama de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,02 % din gama de măsurare/°K |
| Deriva punctului zero | +/- 0,02 % din gama de măsurare/°K |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Tratament de protecție | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 15-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.097 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.503 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Numărul de unități în pachetul 3 | 120 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP250BD71F |
| Unitate de măsura | Pce |





