Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmitator, XMLP, 250 bar, G1/4 A masculin, 4...20 mA, M12, set de 25
756,00 Lei
624,79 Lei
în stoc
SKU
XMLP250BD21FQ
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter, XMLP, 250 bar, G1/4 A male, 4...20 mA, M12, set of 25
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmițător de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Aer (-30-135 °C), apă proaspătă (0-135 °C), ulei hidraulic (-30-135 °C), gaz (-30-135 °C), fluid de răcire (-30-135 °C) |
| Tip de conectare fluid | G 1/4A (masculin) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin M12 4 pini |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC SELV (limite de tensiune: 7-33 V) |
| Consum de curent | < 23 mA |
| Tip de semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate pe set | Set de 25 |
| Tip ambalaj | Grup |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de operare | Orice poziție |
| Tip de protecție | Scurtcircuit de sarcină, polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Test de imunitate la descărcare electrostatică conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, test de imunitate la unde de șoc 1,2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/burst conform IEC 61000-4-4 4 kV, susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...3000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.01...80 MHz |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 10...90 % din scara completă |
| Precizie de măsurare | +/- 0,5 % din gama de măsurare |
| Precizie | 0.1 % din gama de măsurare |
| Derivă a sensibilității | +/- 0,02 % din gama de măsurare/°K |
| Derivă a punctului zero | +/- 0,02 % din gama de măsurare/°K |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Tratament de protecție | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 15-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 17.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.085 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | P06 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 500 |
| Înălțime pachet 2 | 50 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 80 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 60 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 54.6 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 25 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP250BD21FQ |
| Unitate de măsura | Pce |





