Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLP250BC71FQ - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmitator, XMLP, 250 bar, G1/4 A masculin, 0...10 V, DIN, set de 25
629,00 Lei
519,83 Lei
în stoc
SKU
XMLP250BC71FQ
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter, XMLP, 250 bar, G1/4 A male, 0...10 V, DIN, set of 25
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmittor de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Aer (-30-135 °C), apă dulce (0-135 °C), ulei hidraulic (-30-135 °C), gaz (-30-135 °C), fluid de refrigerare (-30-135 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (mascul) în conformitate cu DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul EN 175301-803-A (ex DIN43650) 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 12-33 V) |
| Consum de curent | < 7 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V, 3 fire |
| Cantitate per set | Set de 25 |
| Tip ambalare | Grup |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină, inversare polaritate |
| Compatibilitate electromagnetică | Test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/rafale în conformitate cu IEC 61000-4-4 2 kV, test de imunitate la descărcare electrostatică în conformitate cu IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, test de imunitate la undele de șoc 1.2/50 µs în conformitate cu IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice în conformitate cu IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, susceptibilitate la câmpuri electromagnetice în conformitate cu IEC 61000-4-3 10 V/m 80...3000 MHz, câmpuri RF radiate în conformitate cu IEC 61000-4-6 10 V 0.01...80 MHz |
| Timp de răspuns pe ieșire | <= 2 ms 10...90 % din scala completă |
| Precizie de măsurare | +/- 0,5 % de la plaja de măsurare |
| Exactitate | 0.1 % din plaja de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
| Deriva punctului zero | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 15-2000 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 în conformitate cu IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 3.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.096 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 50 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.545 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 50 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 5.545 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 25 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP250BC71FQ |
| Unitate de măsura | Pce |





