Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori de presiune electronici Telemecanique Sensors, Senzori de presiune XM, transmitter, XMLP, 200 PSI, 1/4"18NPT, 4...20 mA, M12, set 1
862,00 Lei
712,40 Lei
în stoc
SKU
XMLP200PD230
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter, XMLP, 200 PSI, 1/4"18NPT, 4...20 mA, M12, set 1
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmițător de presiune |
| Nume senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-135 °C), aer (-40-135 °C), ulei hidraulic (-40-135 °C), gaz (-40-135 °C), fluid de răcire (-40-135 °C) |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (mascul) |
| Conectare electrică | 1 conector mascul M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC SELV (limite tensiune: 7-33 V) |
| Consum de curent | < 23 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate pe set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit sarcină, polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Test imunitate descărcare electrostatică conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, 1.2/50 µs test imunitate la unde de șoc conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, test imunitate tranzitori electrici rapizi/rafale conform IEC 61000-4-4 4 kV, susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...3000 MHz, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.01...80 MHz |
| Timp răspuns la ieșire | <= 2 ms 10...90 % din scală completă |
| Precizie de măsurare | +/- 0,5 % din domeniu de măsurare |
| Precizie | 0.1 % din domeniul de măsurare |
| Deriv sensibilitate | +/- 0,02 % din domeniu de măsurare/°K |
| Deriv punct zero | +/- 0,02 % din domeniu de măsurare/°K |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 15-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 7.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.092 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.384 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP200PD230 |
| Unitate de măsura | Pce |





