Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLP004GD71F - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmițător 4 bar, 0...10 V, G1/4 A masculin, FPM, M12
1.085,00 Lei
896,69 Lei
în stoc
SKU
XMLP004GD71F
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter 4 bar, 0...10 V, G1/4 A male, FPM, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tipul senzorului de presiune | Transmițător de presiune |
| Denumirea senzorului de presiune | XMLP |
| Tipul circuitului electric | Circuit de comandă |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-125 °C), aer (-15-125 °C), gaz (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C) |
| Tipul de conexiune a fluidului | G 1/4A (mascul) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 12-33 V) |
| Consum de curent | < 7 mA |
| Tipul semnalului de ieșire | Analogic |
| Funcția ieșirii analogice | 0...10 V, 3 fire |
| Cantitate pe set | Set de 1 |
| Tip de ambalare | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramică fluorocarbon FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip de protecție | Scurtcircuit de sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/rafale conform IEC 61000-4-4 2 kV, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0,15...80 MHz, test de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, test de imunitate la unde de șoc 1,2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 10...90 % de scală completă |
| Precizie de măsurare | +/- 0,5 % de la plaja de măsurare |
| Precizie | 0,1 % din plaja de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
| Deriva punctului zero | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
| Precizie de repetabilitate | +/- 0,25 % de la plaja de măsurare |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tipul unității pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțimea pachetului 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățimea pachetului 1 | 4.7 CENTIMETER |
| Lungimea pachetului 1 | 8.7 CENTIMETER |
| Greutatea pachetului 1 | 0.084 KILOGRAM |
| Tipul unității pachet 2 | S01 |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 24 |
| Înălțimea pachetului 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățimea pachetului 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungimea pachetului 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutatea pachetului 2 | 2.216 KILOGRAM |
| Tipul unității pachet 3 | S03 |
| Numărul de unități în pachetul 3 | 120 |
| Înălțimea pachetului 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățimea pachetului 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungimea pachetului 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP004GD71F |
| Unitate de măsura | Pce |





