Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLP001GC7BF - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, transmitter 1 bar, 0...10 V DC, 7/16 20UNF feminin, FPM, DIN
942,00 Lei
778,51 Lei
în stoc
SKU
XMLP001GC7BF
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter 1 bar, 0...10 V DC, 7/16 20UNF female, FPM, DIN
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLP |
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-125 °C), aer (-15-125 °C), gaz (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C) |
| Tip conexiune fluid | SAE 7/16-20UNF (feminin) |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin EN 175301-803-A (ex DIN43650) 3 pini |
| Tensiune de alimentare rated [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 12-33 V) |
| Consum de curent | < 7 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V, 3 fire |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramic fluorcarbonic FPM oțel inoxidabil AISI 316L |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină, inversare polaritate |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, testul de imunitate la tranziții electrice rapide/rafale conform IEC 61000-4-4 2 kV, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, testul de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 4 kV contact, testul de imunitate la unde de șoc 1.2/50 µs conform IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 2 ms 10...90 % de întreaga scală |
| Exactitate măsurare | +/- 0,5 % de la plaja de măsurare |
| Precizie | 0.1 % din plaja de măsurare |
| Derivă sensibilitate | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
| Derivă punct zero | +/- 0,02 % din plaja de măsurare/°K |
| Precizie repetabilitate | +/- 0,25 % de la plaja de măsurare |
Mediu
| Standarde | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus RCM |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 100 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 8.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 4.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.095 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLP001GC7BF |
| Unitate de măsura | Pce |





