Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, senzor XMLK, 0...200 PSI, 1/4NPT, 4...20 mA, DIN, set de 25
744,00 Lei
614,88 Lei
în stoc
SKU
XMLK200P2C23TQ
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, sensor XMLK, 0...200 PSI, 1/4NPT, 4...20 mA, DIN, set of 25
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitător de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLK |
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Aer (0-80 °C), apă proaspătă (0-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (masculin) |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin EN 175301-803-A (ex DIN43650) 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală (Us) | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 8-33 V) |
| Consum de curent | 20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate pe set | Set de 25 |
| Tip ambalaj | Grup |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramic nitrilă (NBR) oțel inoxidabil tip AISI 303 |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină, polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Testul de imunitate la descărcare electrostatică conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 6 kV contact, susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, testul de imunitate la tranzitorii electrice rapide/rafale conform IEC 61000-4-4 2 kV, 1.2/50 µs imunitate la unde de șoc conform IEC 61000-4-5 500 V 12 Ohm, 1 kV 42 Ohm, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 30 A/m 50 Hz |
| Timp de răspuns pe ieșire | < 5 ms |
| Precizie de măsurare | +/- 1 % din plaja de măsurare |
| Acuratețe | 0.1 % din plaja de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,04 % din plaja de măsurare/°K |
| Deriva punctului zero | +/- 0,03 % din plaja de măsurare/°K |
| Precizie de repetabilitate | +/- 1 % din plaja de măsurare |
Mediu
| Standarde | CE IEC 61326-2-3 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA C22-2 No 14 RCM UL 508 |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 9-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 25 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform EN/IEC 60529 |
| Grad de protecție NEMA | NEMA 4 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.11 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 25 |
| Înălțime pachet 2 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.75 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 25 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLK200P2C23TQ |
| Unitate de măsura | Pce |





