Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLK016B2D21 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, senzor XMLK, 0...16 bar, G 1/4 A, 4...20 mA, M12, set de 1
1.273,00 Lei
1.052,07 Lei
în stoc
SKU
XMLK016B2D21
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, sensor XMLK, 0...16 bar, G 1/4 A, 4...20 mA, M12, set of 1
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmițător de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLK |
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Aer (0-80 °C), apă dulce (0-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (male) conforming to DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 8-33 V) |
| Consum de curent | 20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2-fire |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramic nitril (NBR) oțel inoxidabil tip AISI 303 |
|---|---|
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Test de imunitate la descărcare electrostatică conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 6 kV contact, susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/rafale conform IEC 61000-4-4 2 kV, 1.2/50 µs imunitate la unde de șoc conform IEC 61000-4-5 500 V 12 Ohm, 1 kV 42 Ohm, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 30 A/m 50 Hz |
| Timp de răspuns pe ieșire | < 5 ms |
| Acuratețe măsurare | +/- 1 % din gama de măsurare |
| Acuratețe | 0.1 % din gama de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,04 % din gama de măsurare/°K |
| Deriva punctului zero | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°K |
| Acuratețe repetabilitate | +/- 1 % din gama de măsurare |
| Tip scală | Diferențial fix |
Mediu
| Standarde | CE IEC 61326-2-3 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA C22-2 No 14 RCM UL 508 |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 9-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 25 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție NEMA | NEMA 4 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.126 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.245 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 22 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLK016B2D21 |
| Unitate de măsura | Pce |





