Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, senzor XMLK, 0...10 bar, G 1/4 A, 4...20 mA, DIN, set de 25
902,00 Lei
745,45 Lei
în stoc
SKU
XMLK010B2C21TQ
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, sensor XMLK, 0...10 bar, G 1/4 A, 4...20 mA, DIN, set of 25
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLK |
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Afișaj local | Fără |
| Fluid controlat | Aer (0-80 °C), apă proaspătă (0-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (mascul) conform DIN 3852-E |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul EN 175301-803-A (fost DIN43650) 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 8-33 V) |
| Consum de curent | 20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcția de ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Cantitate pe set | Set de 25 |
| Tip ambalare | Grup |
Complementar
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramic nitrilă (NBR) oțel inoxidabil tip AISI 303 |
|---|---|
| Poziție de operare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit sarcină polaritate inversă |
| Compatibilitate electromagnetică | Test de imunitate la descărcări electrostatice conform IEC 61000-4-2 8 kV aer, 6 kV contact, susceptibilitate la câmpuri electromagnetice conform IEC 61000-4-3 10 V/m 80...1000 MHz, test de imunitate la tranziții/rafale rapide electrice conform IEC 61000-4-4 2 kV, 1.2/50 µs test de imunitate la unde de șoc conform IEC 61000-4-5 500 V 12 Ohm, 1 kV 42 Ohm, câmpuri RF radiate conform IEC 61000-4-6 10 V 0.15...80 MHz, imunitate la câmpuri magnetice conform IEC 61000-4-8 30 A/m 50 Hz |
| Timp de răspuns la ieșire | < 5 ms |
| Precizie de măsurare | +/- 1 % din gama de măsurare |
| Acuratețe | 0.1 % din gama de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,04 % din gama de măsurare/°K |
| Deriva punctului zero | +/- 0,03 % din gama de măsurare/°K |
| Precizie repetabilității | +/- 1 % din gama de măsurare |
Mediu
| Standarde | CE IEC 61326-2-3 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA C22-2 No 14 RCM UL 508 |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f = 9-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 25 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție NEMA | NEMA 4 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.11 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 50 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.955 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S04 |
| Numărul de unități în pachet 3 | 100 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 5.955 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 25 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLK010B2C21TQ |
| Unitate de măsura | Pce |





