Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLGM01D23 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, senzor XMLG, (-1)..0 bar, 1/4" NPT male, 24 V, 4...20 mA
1.666,00 Lei
1.376,86 Lei
în stoc
SKU
XMLGM01D23
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, sensor XMLG, (-1)..0 bar, 1/4" NPT male, 24 V, 4...20 mA
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Denumire senzor de presiune | XMLG |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (masculin) |
| Fluid controlat | Aer (-15-125 °C), fluid coroziv (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C), apă dulce (0-125 °C) |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 conductoare |
| Conectare electrică | 1 conector masculin M12, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală | 12 V DC (limite tensiune: 8-33 V), 24 V DC (limite tensiune: 8-33 V) |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalare | Individual |
Complementar
| Afișaj local | Fără |
|---|---|
| Tip circuit electric | Circuit de comandă |
| Consum de curent | 20 mA |
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramică FPM (Viton) oțel inoxidabil tip AISI 303 |
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină, polaritate inversă |
| Timp de răspuns ieșire | < 2 ms |
| Deriva sensibilității | +/- 0,015 % din domeniu de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,015 % din domeniu de măsurare/°C |
| Precizie de măsurare | +/- 0,3 % din domeniu de măsurare |
| Precizie de repetabilitate | +/- 0,1 % din domeniu de măsurare |
Mediu
| Standarde | CE IEC 61326-2-3 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA C22-2 No 14 UL 508 |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 9-2000 Hz) conform IEC 60028-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 25 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție NEMA | NEMA 4 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 10.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.136 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLGM01D23 |
| Unitate de măsura | Pce |





