Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, senzor XMLG, 20...250 bari, G 1/4 A (mascul), 24 V, 0...10 V
2.091,00 Lei
1.728,10 Lei
în stoc
SKU
XMLG250D71
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, sensor XMLG, 20...250 bars, G 1/4 A (male), 24 V, 0...10 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Nume senzor de presiune | XMLG |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (male) conforming to DIN 3852-E |
| Fluid controlat | Aer (-15-125 °C), fluid coroziv (-15-125 °C), ulei hidraulic (-15-125 °C), apă dulce (0-125 °C) |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 0...10 V, 3 fire |
| Conexiune electrică | 1 conector tată M12, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC (limite de tensiune: 11.4-33 V) |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip de ambalare | Individual |
Complementar
| Afișaj local | Fără |
|---|---|
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Consum de curent | 20 mA |
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramic FPM (Viton) PPS oțel inoxidabil tip AISI 303 |
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit la sarcină, polaritate inversă |
| Timp de răspuns la ieșire | < 2 ms |
| Derivă a sensibilității | +/- 0.015 % din domeniu de măsurare/°C |
| Derivă a punctului zero | +/- 0.015 % din domeniu de măsurare/°C |
| Precizie de măsurare | +/- 0.3 % din domeniu de măsurare |
| Precizie de repetabilitate | +/- 0.1 % din domeniu de măsurare |
| Tip scală | Diferențial fix |
Mediu
| Standarde | CE IEC 61326-2-3 |
|---|---|
| Certificări produse | CSA C22-2 No 14 UL 508 |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 9-2000 Hz) conforming to IEC 60028-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 25 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție NEMA | NEMA 4 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.135 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.075 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 13.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 10.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.135 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLG250D71 |
| Unitate de măsura | Pce |





