Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori de presiune electronici Telemecanique Sensors, Senzori de presiune XM, senzor XMLG, 0...250 bar, G 1/4 A (masculin), 24 V, 4...20 mA
1.793,00 Lei
1.481,82 Lei
în stoc
SKU
XMLG250D21
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, sensor XMLG, 0...250 bar, G 1/4 A (male), 24 V, 4...20 mA
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Nume senzor de presiune | XMLG |
| Tip conexiune fluid | G 1/4A (male) conforming to DIN 3852-E |
| Fluid controlat | Air (-15-125 °C), corrosive fluid (-15-125 °C), hydraulic oil (-15-125 °C), fresh water (0-125 °C) |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA, 2 fire |
| Conexiune electrică | 1 conector mamă M12, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12 V DC (limite de tensiune: 8-33 V), 24 V DC (limite de tensiune: 8-33 V) |
| Cantitate per set | Set de 1 |
| Tip ambalaj | Individual |
Complementar
| Afișaj local | Fără |
|---|---|
| Tip circuit electric | Circuit de control |
| Consum de curent | 20 mA |
| Materiale în contact cu fluidul | Ceramic FPM (Viton) PPS stainless steel type AISI 303 |
| Poziție de funcționare | Orice poziție |
| Tip protecție | Scurtcircuit de sarcină, inversare polaritate |
| Timp de răspuns la ieșire | < 2 ms |
| Derivă sensibilitate | +/- 0.015 % of measuring range/°C |
| Derivă punct zero | +/- 0.015 % of measuring range/°C |
| Precizie măsurare | +/- 0.3 % of the measuring range |
| Precizie repetabilitate | +/- 0.1 % of the measuring range |
| Tip scară | Diferențial fix |
Mediu
| Standarde | CE IEC 61326-2-3 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA C22-2 No 14 UL 508 |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 9-2000 Hz) conforming to IEC 60028-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 25 gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529 |
| Grad de protecție NEMA | NEMA 4 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.136 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.95 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachetul 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 10.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.138 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLG250D21 |
| Unitate de măsura | Pce |





