Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de protecție, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, XCSTR, arbore 30 mm, 2NÎ+1 ND -1/2"NPT
287,00 Lei
237,19 Lei
în stoc
SKU
XCSTR753
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Guard switch, Telemecanique Safety switches XCS, XCSTR, spindle 30 mm, 2NC+1 NO -1/2"NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de protecție |
| Nume componentă | XCSTR |
| Material | Plastic |
| Tip cap | Cap turela cu axă de rotație |
| Izolație | Izolație dublă |
| Tip operator | Vraf 30 mm |
| Conexiune electrică | Bornă |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NÎ + 1 NO |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
| Capacitate conexiune de strângere | 1 x 0.34...2 x 0.75 mm² cu sau fără teacă de cablu |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru 1/2" NPT |
Complementar
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
|---|---|
| Desemnare cod contact | B300, AC-15 (Ue = 120 V, Ie = 6 A) conform IEC 60947-5-1, B300, AC-15 (Ue = 240 V, Ie = 3 A) conform IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 125 V, Ie = 0.2 A) conform IEC 60947-5-1, R300, DC-13 (Ue = 250 V, Ie = 0.1 A) conform IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 30 mOhm conform IEC 60947-5-4 |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și corect conectat conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și corect conectat conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și corect conectat conform IEC 61508 |
| Date de fiabilitate siguranță | B10d = 5000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 de ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Material carcasă | Poliamidă PA66 impregnată cu fibre de sticlă |
| Material pârghie | Oțel inoxidabil |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-4 ISO 12100 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | BG CSA UL |
| Tratament de protecție | TC TH |
| Rezistență la vibrații | 50 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 12.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.17 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr de unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.265 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 12.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.17 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSTR753 |
| Unitate de măsura | Pce |





