Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță RFID miniaturizat, cu cuplare triplă activată, model unic, 5 pini, cablu de 2m
585,00 Lei
483,47 Lei
în stoc
SKU
XCSRM30L02
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Miniature Safety RFID switch, 3-time pairing enabled, single model, 5-pin, 2m cable
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Preventa RFID safety switch |
| Nume componentă | XCSRM |
Complementar
| Design | Miniaturizat |
|---|---|
| Dimensiune | Comutator: 42 x 28,5 x 18 mm actuator: 42 x 28,5 x 18 mm |
| Material | Plastic |
| Tip etaj de ieșire | Solid-state, PNP |
| Ieșiri de siguranță | 2 NO |
| Semnalizare locală | Verde, galben și roșu 1 LED multicolor |
| [Ue] tensiune operațională nominală | 24 V DC (- 20...20 %) SELV sau PELV conform cu IEC 60204-1 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit |
| Capacitate de comutare în mA | 300 mA |
| Frecvență de comutare | <= 1 Hz |
| Timp de răspuns | <55 ms +12 ms per switch in daisy-chain (Timp de risc conform cu IEC 60947-5-3) |
| Moment de strângere | 0,8...1,2 N.m |
| Standarde | IEC 60947-5-2 IEC 60947-5-3 ISO 14119 |
| Certificări produs | Ecolab TÜV |
| Marcaj | CE TÜV UKCA |
| Nivel de siguranță | SIL 3 conform cu IEC 61508 SILCL 3 conform cu IEC 62061 PL = e conform cu ISO 13849-1 categoria 4 conform cu ISO 13849-1 |
| Date de fiabilitate siguranță | PFHd = 2.62E-9 1/h conform cu IEC 62061 PFHd = 2.62E-9 1/h conform cu ISO 13849-1 |
| Rezistență la vibrații | +/- 1 mm (f= 10-55Hz) conform cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11ms conform cu IEC 60068-2-27 |
| Clasă de protecție la șoc electric | Clasa III conform cu IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform cu IEC 60529 IP67 conform cu IEC 60529 IP69K conform cu DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în ambalajul 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 16 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 2 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,174 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr de unități în ambalajul 2 | 12 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 2,603 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSRM30L02 |
| Unitate de măsura | Pce |





