Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță RFID Preventa, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, Model autonom EDM+Manual Start 2 cu reaparieare și repereajare activată
1.314,00 Lei
1.085,95 Lei
în stoc
SKU
XCSRC31MM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Preventa RFID safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, Standalone model EDM+Manual Start 2 new re pairing enabled
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță Preventa RFID |
| Denumire componentă | XCSRC |
Complementar
| Design | Dreptunghiular, standard |
|---|---|
| Dimensiune | Transponder: 50 x 15 x 15 mm, cititor: 108,3 x 30 x 15 mm |
| Material | Valox |
| Conexiune electrică | 1 conector tată |
| Tip conector | M12 tată |
| Tip etaj de ieșire | Solid-state, PNP |
| Ieșiri de siguranță | 2 NÎ |
| Semnalizare locală | 2 LED-uri multicolore verde, portocaliu și roșu |
| Direcții de apropiere | 3 direcții - transponder cu față de detecție rotativă |
| [Ue] tensiune operațională nominală | 24 V DC (- 20...10 %) SELV sau PELV conform IEC 60204-1 |
| Tip protecție | Protecție împotriva scurtcircuitului |
| Capacitate de comutare în mA | 400 mA |
| Frecvență de comutare | <= 0,5 Hz |
| Timp de discordanță | 120 ms |
| Timp de răspuns | 250 ms tipic |
| Întârziere la prima urcare | 5 SECOND |
| Moment de strângere | < 1,5 N.m |
| Norme | IEC 60947-5-2 IEC 60947-5-3 ISO 14119 |
| Certificări produs | CSA 22-2 E2 Ecolab FCC IC RCM TÜV |
| Marcaj | CE cULus EAC FCC IC RCM TÜV |
| Nivel de siguranță | SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, PL = e conform ISO 13849-1, categoria 4 conform ISO 13849-1 |
| Date de fiabilitate siguranță | PFH D = 5E-10/h conform IEC 62061, PFH D = 5E-10/h conform ISO 13849-1 |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasa protecție împotriva șocului electric | Clasa III conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,103 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,425 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSRC31MM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





