Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, XCSPR, ax 30 mm, 1NÎ+1 ND -1/2"NPT
242,00 Lei
200,00 Lei
în stoc
SKU
XCSPR553
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Guard switch, Telemecanique Safety switches XCS, XCSPR, spindle 30 mm, 1NC+1 NO -1/2"NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de gardă |
| Denumire componentă | XCSPR |
| Material | Plastic |
| Tip cap | Cap turelă cu axă rotativă |
| Izolare | Dublu izolat |
| Tip operator | Fus 30 mm |
| Conexiune electrică | Bornă |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
| Capacitate conexiune cu clamă | 1 x 0,5...2 x 1,5 mm² cu sau fără terminație de cablu |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru 1/2" NPT |
Complementar
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
|---|---|
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 120 V, Ie = 6 A) conform IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V, Ie = 3 A) conform IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 125 V, Ie = 0,55 A) conform IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V, Ie = 0,27 A) conform IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 30 mOhm conform IEC 60947-5-4 |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 5000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau de contact |
| Material carcasă | Poliamidă PA66 impregnată cu fibre de sticlă |
| Material pârghie | Oțel inoxidabil |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-4 ISO 12100 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | BG CSA UL |
| Tratament de protecție | TC TH |
| Rezistență la vibrații | 50 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6,6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,12 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 4,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 6,6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 10,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0,12 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSPR553 |
| Unitate de măsura | Pce |





