Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță, Comutator de siguranță Telemecanique XCS, solenoid acționat prin cheie metalică XCSLF, 2NÎ+4 NA, decuplare lentă, conector M23, 24 V
1.736,00 Lei
1.434,71 Lei
în stoc
SKU
XCSLF353541M3
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, metal key operated solenoid XCSLF, 2NC+4 NO, slow, M23 connector, 24 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță |
| Nume componentă | XCSLF |
| Design | Compact |
| Material | Metalic |
| Tip cap | Cap turela comandat cu cheie |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 2 NO |
| Tip și compoziție contacte solenoid | 1 NÎ + 2 NO (decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire) |
| Blocare electromagnetă | Prin buton sub formă de ciupercă, rotire pentru eliberare, blocare la decuplare și deblocare la cuplare solenoidului |
| Tensiune de alimentare [Us] nominală | 24 V - 15...10 % |
| Conexiune electrică | Conector masculin M23, 19 pini |
| Semnalizare locală | 1 LED (portocaliu) pentru actuator retras, 1 LED (verde) pentru actuator introdus și blocat |
| Tensiune circuit de semnalizare | 24 V |
Complementar
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
|---|---|
| Descriere opțiuni blocare | Cu blocare, blocare prin solenoid |
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
| Tip tensiune de alimentare | AC/DC |
| Frecvență de alimentare | 50/60 Hz |
| Tip circuit de semnalizare | AC/DC |
| Curent maxim de sarcină | <= 15 A |
| Retragere forțată actuator rtc | 3000 NEWTON |
| Forță actuator pentru extracție | 20 NEWTON |
| Viteza de operare | 10 cyc/min pentru durabilitate maximă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și conectare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și conectare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 conform IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 5500000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau de contact |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 62061 ISO 13849-1 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA TÜV UL |
| Tratament de protecție | TC |
| Rezistență la vibrații | 5 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă protecție șoc electric | Class I conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform EN/IEC 60529 și EN/IEC 60947-5-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5.7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 23 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.467 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 4 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 62.6 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 64 |
| Înălțime pachet 3 | 77 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 100.16 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSLF353541M3 |
| Unitate de măsura | Pce |





