Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, XCSLE din plastic, 2NÎ+2 ND, decuplare lentă, 3 intrări filetate M20 -230 V
630,00 Lei
520,66 Lei
în stoc
SKU
XCSLE2525542
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, plastic XCSLE, 2NC+2 NO, slow break, 3 entries tapped M20 -230 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță |
| Nume componentă | XCSLE |
| Design | Slim |
| Material | Plastic |
| Tip cap | Cap turela cu operare prin cheie |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Tip și compoziție contacte solenoid | 1 NÎ + 1 ND (decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire) |
| Intrare cablaj | 3 intrări filetate pentru M20 x 1.5 |
| Blocare electromagnetă | Blocare la energizare și deblocare la deenergizare solenoidului |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 230 V - 15...10 % |
| Conexiune electrică | Bornă cu arc, capacitate de fixare: 1 x 1,5 mm² cablu flexibil sau rigid, bornă cu arc, capacitate de fixare: 2 x 0,5 mm² cabluri flexibile cu capete denudabile de 13 mm |
| Semnalizare locală | 1 LED (portocaliu) pentru actuator retras, 1 LED (verde) pentru actuator introdus și blocat |
| Tensiune circuit semnalizare | 230 V |
Complementar
| Operație contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
|---|---|
| Descriere opțiuni blocare | Cu blocare, blocare prin solenoid |
| Izolație | Izolație dublă |
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
| Tip tensiune de alimentare | AC/DC |
| Frecvență de alimentare | 50/60 Hz |
| Tip circuit semnalizare | AC |
| Curent maxim de sarcină | <= 15 A |
| Retragere forțată actuator rtc | 1400 NEWTON |
| Forță actuator pentru extracție | 20 NEWTON |
| Viteză de operare | 10 cicluri/min pentru durabilitate maximă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și cablat corect în conformitate cu ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și cablat corect în conformitate cu ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 în conformitate cu IEC 61508 |
| Date de fiabilitate siguranță | B10d = 5500000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 de ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Material corp | PA (poliamidă) |
| Material cap | PA (poliamidă) |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 62061 ISO 13849-1 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA TÜV UL |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 5 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II în conformitate cu IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP66 în conformitate cu EN/IEC 60529 și EN/IEC 60947-5-1, IP67 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5.7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 22.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 7.3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.63 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 8 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.755 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 5.7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 22.8 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Lungime pachet 3 | 7.3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.63 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSLE2525542 |
| Unitate de măsura | Pce |





