Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, metalic 2NÎ + 1 ND, decuplare lentă, 2 intrări filetate M20, 24 V
2.434,00 Lei
2.011,57 Lei
în stoc
SKU
XCSE7412
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, metal 2NC + 1 NO, slow break, 2 entries tapped M20, 24 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță |
| Nume componentă | XCSE |
| Design | Dreptunghiular |
| Material | Metalic |
| Tip cap | Cap turela cu cheie |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
| Tip și compoziție contacte solenoid | 1 NÎ + 1 ND (decuplare lentă, simultană) |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru M20 x 1.5 |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V - 20...10 % |
| Conexiune electrică | Bornă, capacitate de prindere: 1 x 0.5...2 x 1.5 mm² cu sau fără teacă de cablu |
| Descriere opțiuni de blocare | Cu blocare încrucișată, blocare prin solenoid |
| Semnalizare locală | 2 LED-uri (verde sau portocaliu) pentru deschidere/închidere și blocare tablă de protecție |
| Tensiune circuit de semnalizare | 24/48 V (limite de tensiune: 20...52 V) |
Complementar
| Tip tensiune de alimentare | AC/DC |
|---|---|
| Frecvență de alimentare | 50/60 Hz |
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
| Tip protecție | Protecție contra supratensiune pentru circuit de semnalizare |
| Viteză de funcționare | 10 cyc/mn pentru durabilitate maximă |
| Tip circuit de semnalizare | AC/DC |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă în conformitate cu ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă în conformitate cu ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă în conformitate cu IEC 61508 |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Forță de acționare pentru extragere | 20 NEWTON |
| Date de fiabilitate în siguranță | B10d = 5000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau de contact |
Mediu
| Tratament protector | TC |
|---|---|
| Certificări produs | CSA UL |
| Clasă de protecție la șoc electric | Class I în conformitate cu IEC 61140 |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 ISO 12100 UL 508 |
| Rezistență la vibrații | 5 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 în conformitate cu EN/IEC 60529 și EN/IEC 60947-5-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 12.6 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 18.6 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 1.41 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 4 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 5.958 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSE7412 |
| Unitate de măsura | Pce |





