Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, metalic XCSE, 2NÎ+1 ND, decuplare lentă, 2 intrări filetate M20, 24 V
2.115,00 Lei
1.747,93 Lei
în stoc
SKU
XCSE731221
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, metal XCSE, 2NC+1 NO, slow break, 2entries tapped M20, 24 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță |
| Nume componentă | XCSE |
| Design | Rectangular |
| Material | Metalic |
| Tip cap | Cap turela acționat cu cheie |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
| Tip și compoziție contacte solenoid | 1 NÎ + 1 ND (decuplare lentă, simultaneă) |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru M20 x 1.5 |
| Încuiere electromagnet | Blocare la deexcitare și deblocare la excitarea solenoidului |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V - 20...10 % |
| Conexiune electrică | Bornă, capacitate strângere: 1 x 0.5...2 x 1.5 mm² cu sau fără capete de cablu |
| Descriere opțiuni încuiere | Cu încuiere, blocare prin solenoid |
| Semnalizare locală | 2 LED-uri (verde sau portocaliu) pentru garda deschisă/garda închisă și blocată |
| Tensiune circuit semnalizare | 24/48 V (limite de tensiune: 20...52 V) |
Complementar
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
|---|---|
| Tip tensiune de alimentare | AC/DC |
| Frecvență de alimentare | 50/60 Hz |
| Tip circuit semnalizare | AC/DC |
| Tip protecție | Protecție împotriva supratensiunii pentru circuitul de semnalizare |
| Forță actuator pentru extracție | 20 NEWTON |
| Rată de funcționare | 10 cyc/mn pentru durabilitate maximă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și conectat corect în conformitate cu ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și conectat corect în conformitate cu ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și conectat corect în conformitate cu IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 5000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 de ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 ISO 12100 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA UL |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 5 gn (f= 10-500 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Clasă protecție împotriva electrocutării | Class I în conformitate cu IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP67 în conformitate cu EN/IEC 60529 și EN/IEC 60947-5-1 |
Unități de ambalare
| Înălțime pachet 1 | 5.5 CENTIMETER |
|---|---|
| Lățime pachet 1 | 15.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.215 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 5.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 15.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.215 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSE731221 |
| Unitate de măsura | Pce |





