Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, metalic XCSE, 2NÎ+1 ND, decuplare lentă, 2 intrări filetate Pg 13, 24 V
2.349,00 Lei
1.941,32 Lei
în stoc
SKU
XCSE731123
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, metal XCSE, 2NC+1 NO, slow break, 2 entries tapped Pg 13, 24 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță |
| Denumire componentă | XCSE |
| Design | Rectangular |
| Material | Metalic |
| Tip cap de comandă | Cap de comandă tip turela cu cheie |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 1 ND |
| Operare contacte | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
| Tip și compoziție contacte solenoid | 1 NÎ + 1 ND (decuplare lentă, simultan) |
| Blocare electromagnet | Blocare la dezactivare și deblocare la activare solenoidului |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru Pg 13.5 |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V - 20...10 % |
| Conexiune electrică | Bornă, capacitate strângere: 1 x 0,5...2 x 1,5 mm² cu sau fără capete de cablu |
| Descriere opțiuni blocare | Cu blocare mecanică, blocare prin solenoid |
| Semnalizare locală | 2 LED-uri (verde sau portocaliu) pentru apărare deschisă/apărare închisă și blocată |
| Tensiune circuit semnalizare | 24/48 V (limite tensiune: 20...52 V) |
Complementar
| Tip tensiune de alimentare | AC/DC |
|---|---|
| Frecvență de alimentare | 50/60 Hz |
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
| Tip protecție | Protecție supratensiune pentru circuit semnalizare |
| Viteză de operare | 10 cyc/mn pentru durabilitate maximă |
| Tip circuit semnalizare | AC/DC |
| Nivel siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și conectat corect conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și conectat corect conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare adecvat și conectat corect conform IEC 61508 |
| Material carcasă | Zamac |
| Material cap | Zamac |
| Forță de extracție actuator | 20 NEWTON |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 5000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau de contact |
Mediu
| Tratament protector | TC |
|---|---|
| Certificări produs | CSA UL |
| Clasă protecție șoc electric | Class I conform IEC 61140 |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 ISO 12100 UL 508 |
| Rezistență la vibrații | 5 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform EN/IEC 60529 și EN/IEC 60947-5-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 11.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 18.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.333 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 4 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.813 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSE731123 |
| Unitate de măsura | Pce |





