Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - LIMITATOR MAGNETIC CU BTACHIE LARGA 2 NÎ 1 LED PI
594,00 Lei
490,91 Lei
în stoc
SKU
XCSDMP790L01SB6
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
WIDE MAGNETIC SAFETY SWITCH 2 NC 1 LED PI
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator magnetic codificat |
| [Ue] tensiune operațională nominală | 24 V DC |
| Nume componentă | XCSDMP |
| Tip conector | M12 |
| Material carcasă | PBT termoplastic |
| Design | Dreptunghiular, standard |
| Material | Plastic |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ |
| Conexiune electrică | Conector cu cablaj |
| Dimensiuni | 88 x 25 x 13 mm |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și conectare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și conectare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare adecvat și conectare corectă conform IEC 61508 |
| Operare contacte | Decalate |
| Date de fiabilitate siguranță | B10d = 50000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Material contacte | Rodiu |
| Frecvență de comutare | 150 Hz |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
| Direcții de apropiere | 3 direcții |
Complementar
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență izolație | 1000 MOhm |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 ISO 12100 ISO 14119 UL 508 |
| Material cablu | PVC |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| [Ie] curent operațional nominal | 100 MILLIAMPERE |
| Capacitate de comutare în mA | 0,1...100 mA |
| Clasă de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Mediu
| Tratament protector | TH |
|---|---|
| Sensibilitate la câmpuri magnetice | 0,3 MILLITESLA |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 17 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,106 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr de unități în ambalaj 2 | 40 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4,695 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | BAG |
| Număr de unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 17 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0,106 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSDMP790L01SB6 |
| Unitate de măsura | Pce |





