Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator magnetic codificat, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, XCSDMP, 1 NÎ + 1 ND, decalate, 10 m
486,00 Lei
401,65 Lei
în stoc
SKU
XCSDMP59010
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Coded magnetic switch, Telemecanique Safety switches XCS, XCSDMP, 1 NC + 1 NO, staggered, 10 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator magnetic codificat |
| Nume componentă | XCSDMP |
| Design | Dreptunghiular, standard |
| Dimensiune | 88 x 25 x 13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contacte | Decalată |
| Material | Plastic |
| Conectare electrică | Precablată |
| Compoziție cablu | 4 x 0,25 mm² |
| Direcții de apropiere | 3 direcții |
| [Ue] tensiune operațională nominală | 24 V DC |
Complementar
| [Ie] curent operațional nominal | 100 MILLIAMPERE |
|---|---|
| Material contacte | Rodiu |
| Capacitate de comutare în mA | 0,1...100 mA |
| Rezistență izolație | 1000 MOhm |
| Frecvență comutare | 150 Hz |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 50000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Material carcasă | PBT termoplastic |
| Material cablu | PVC |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 ISO 12100 ISO 14119 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA UL |
| Tratament de protecție | TH |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Sensibilitate la câmpuri magnetice | 0,3 MILLITESLA |
| Clasă de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 16,3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,475 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 8 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,053 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSDMP59010 |
| Unitate de măsura | Pce |





