Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator magnetic codificat, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, XCSDMP, 1 NÎ + 2 ND, 1 ND decalat, 2 m
422,00 Lei
348,76 Lei
în stoc
SKU
XCSDMP5002
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Coded magnetic switch, Telemecanique Safety switches XCS, XCSDMP, 1 NC + 2 NO, 1 NO staggered, 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator magnetic codificat |
| Nume componentă | XCSDMP |
| Design | Dreptunghiular, standard |
| Dimensiune | 88 x 25 x 13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 2 NA |
| Operare contact | 1 NA decalat |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | Pre-cablat |
| Compoziție cablu | 6 x 0.25 mm² |
| Direcții de apropiere | 3 direcții |
| [Ue] tensiune operațională nominală | 24 V DC |
Complementar
| [Ie] curent operațional nominal | 100 MILLIAMPERE |
|---|---|
| Material contacte | Rodiu |
| Capacitate comutare în mA | 0.1...100 mA |
| Rezistență izolație | 1000 MOhm |
| Frecvență comutare | 150 Hz |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și conectat corect conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și conectat corect conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare adecvat și conectat corect conform IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 50000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 de ani limitată de uzura mecanică sau de contact |
| Material carcasă | Termoplastic PBT |
| Material cablu | PVC |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 ISO 12100 ISO 14119 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA UL |
| Tratament protector | TH |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Sensibilitate la câmpuri magnetice | 0.3 MILLITESLA |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.198 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 20 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4.331 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | P06 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 320 |
| Înălțime ambalaj 3 | 77 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 80 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 60 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 77.796 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSDMP5002 |
| Unitate de măsura | Pce |





