Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator magnetic codificat, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, XCSDMC, 1 NÎ+1 ND, decalate, cablu 30 m
849,00 Lei
701,65 Lei
în stoc
SKU
XCSDMC59030EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Coded magnetic switch, Telemecanique Safety switches XCS, XCSDMC, 1 NC+1 NO, staggered, cable 30 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Denumire scurtă dispozitiv | XCSDMC |
| Tip produs sau componentă | Comutator magnetic codificat |
| Design | Rectangular, compact |
| Material | Plastic |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Dimensiune | 51 x 16 x 7 mm |
| Operare contact | Staggered |
| Compoziție cablu | 4 x 0.25 mm² |
Complementar
| Conexiune electrică | Pre-cablat |
|---|---|
| Direcții de apropiere | 3 direcții |
| [Ue] tensiune operațională nominală | 24 V DC |
| [Ie] curent operațional nominal | 100 MILLIAMPERE |
| Material contacte | Rodiu |
| Capacitate comutare în mA | 0.1...100 mA |
| Rezistență izolație | 1000 MOhm |
| Frecvență comutare | 150 Hz |
| Material carcasă | Termoplastic PBT |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și conectat corect conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și conectat corect conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și conectat corect conform IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 50000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau de contact |
Mediu
| Tratament protector | TH |
|---|---|
| Material cablu | PVC |
| Certificări produs | INERIS 07ATEX0036 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 60536 |
| Standarde | EN 60079-11 EN 60079-18 IEC 60079-0 IEC 60079-31 ISO 13849-1 |
| Sensibilitate la câmpuri magnetice | 0.3 MILLITESLA |
| Zonă praf | Conform modului de protecție mD, tD și ia zona 0 - 1 - 2/20 - 21 - 22 |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Directive | 2014/34/EU - Directiva ATEX |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 21 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 23 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.128 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 4 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.805 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSDMC59030EX |
| Unitate de măsura | Pce |





