Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator magnetic codificat, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, XCSDMC, 1 NÎ+1 ND, decalate, cablu 10 m
783,00 Lei
647,11 Lei
în stoc
SKU
XCSDMC59010EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Coded magnetic switch, Telemecanique Safety switches XCS, XCSDMC, 1 NC+1 NO, staggered, cable 10 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator magnetic codificat |
| Nume scurt dispozitiv | XCSDMC |
| Material | Plastic |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Operare contact | Decalată |
| Conexiune electrică | Pre-cablată |
| Compoziție cablu | 4 x 0.25 mm² |
| Design | Rectangular, compact |
| Dimensiune | 51 x 16 x 7 mm |
Complementar
| Direcții de abordare | 3 direcții |
|---|---|
| [Ue] tensiune de funcționare nominală | - |
| [Ie] curent de funcționare nominal | 100 MILLIAMPERE |
| Material contacte | Rodiu |
| Capacitate de comutare în mA | 0.1...100 mA |
| Rezistență de izolare | 1000 MOhm |
| Frecvență de comutare | 150 Hz |
Mediu
| Nivel de siguranță | - |
|---|---|
| Date de fiabilitate siguranță | - |
| Tratament de protecție | TH |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Sensibilitate la câmpuri magnetice | 0.3 MILLITESLA |
| Clasă de protecție la șocul electric | Class II conform IEC 60536 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Material carcasă | PBT termoplastic |
| Material cablu | PVC |
| Zonă cu praf | Conform modului de protecție mD, tD și ia zona 0 - 1 - 2/20 - 21 - 22 |
| Certificări produs | INERIS 07ATEX0036 |
| Standarde | EN 60079-11 EN 60079-18 IEC 60079-0 IEC 60079-31 ISO 13849-1 |
| Directive | 2014/34/EU - Directiva ATEX |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalare 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalare 1 | 1 |
| Înălțime ambalare 1 | 5.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalare 1 | 17.1 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 1 | 19.7 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 1 | 0.41 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalare 2 | S02 |
| Număr unități în ambalare 2 | 10 |
| Înălțime ambalare 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalare 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 2 | 4.386 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSDMC59010EX |
| Unitate de măsura | Pce |





