Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, metalic XCSA, 2 NÎ + 1 ND, decuplare lentă, 1 intrare filetată 1/2" NPT
508,00 Lei
419,83 Lei
în stoc
SKU
XCSA723
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, metal XCSA, 2 NC + 1 NO, slow break, 1 entry tapped 1/2" NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță |
| Denumirea componentei | XCSA |
| Design | Industrial |
| Material | Metalic |
| Tip cap | Cap turela cu cheie |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contacte | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru 1/2" NPT |
| Conexiune electrică | Bornă, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 1,5 mm² cu sau fără terminație cablu |
| Descriere opțiuni blocare | Fără blocare actuator |
| Semnalizare locală | 1 LED (portocaliu) pentru deschiderea contactelor NÎ |
| Tensiune circuit semnalizare | 110/240 V |
Complementar
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
|---|---|
| Tip circuit semnalizare | AC |
| Forță actuator pentru extracție | 20 NEWTON |
| Viteză operațională | 10 cyc/mn pentru durabilitate maximă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de supraveghere adecvat și cablare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de supraveghere adecvat și cablare corectă conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de supraveghere adecvat și cablare corectă conform IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 5000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 de ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 ISO 12100 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA UL |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 5 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă protecție șoc electric | Class I conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform EN/IEC 60529 și EN/IEC 60947-5-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 0,8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 2,4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,485 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSA723 |
| Unitate de măsura | Pce |





