Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță, Comutatoare de siguranță Telemecanique XCS, metalic XCSA, 2 NÎ + 1 ND, decuplare lentă, 1 intrare filetată 1/2" NPT
477,00 Lei
394,21 Lei
în stoc
SKU
XCSA713
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, metal XCSA, 2 NC + 1 NO, slow break, 1 entry tapped 1/2" NPT
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety switches XCS |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță |
| Nume componentă | XCSA |
| Design | Industrial |
| Material | Metalic |
| Tip cap | Cap turela cu operare cu cheie |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 1 NO |
| Funcționare contacte | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
| Intrare cabluri | 1 intrare filetată pentru 1/2" NPT |
| Conexiune electrică | Bornă, capacitate strângere: 1 x 0,5...2 x 1,5 mm² cu sau fără terminal de cablu |
| Descriere opțiuni blocare | Fără blocare actuator |
| Semnalizare locală | 1 LED (portocalu) la deschiderea contactelor NÎ |
| Tensiune circuit semnalizare | 24/48 V |
Complementar
| Deschidere pozitivă | Cu contact NÎ |
|---|---|
| Tip circuit semnalizare | AC/DC |
| Forță actuator pentru extracție | 20 NEWTON |
| Viteză funcționare | 10 cyc/mn pentru durabilitate maximă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și cablu corect conform ISO 13849-1, poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și cablu corect conform ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare adecvat și cablu corect conform IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 5000000 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau de contact |
| Material corp | Zamac |
| Material cap | Zamac |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 EN 1088/ISO 14119 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 ISO 12100 UL 508 |
|---|---|
| Certificări produs | CSA UL |
| Tratament protecție | TC |
| Rezistență la vibrații | 5 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Clasă protecție șoc electric | Class I conform IEC 61140 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform EN/IEC 60529 și EN/IEC 60947-5-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4,5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 7 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,498 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 20 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 10,29 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 4,5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 7 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0,498 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCSA713 |
| Unitate de măsura | Pce |





