Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCR, tijă pătrată 6 mm încrucișată, 2NÎ + 2 ND, ATEX/IECEx
5.450,00 Lei
4.504,13 Lei
în stoc
SKU
XCRF171EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCR, square rod 6 mm crossed, 2NC + 2 NO, ATEX/IECEx
Principal
| Gamă de produse | OsiSense ATEX D |
|---|---|
| Nume serie | Format special |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Aplicație specifică produs | Pentru aplicații de ridicare și manipulare mecanică |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCR |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap de contact | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Mod de fixare | Pe carcasă |
| Mișcarea capului de contact | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu tije încrucișate fixe, tijă pătrată metalică 6 mm |
| Acționare comutator | De orice parte mobilă |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă cu șurub, capacitate clemă: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Tip și compoziție contacte | 2 x (1 NÎ + 1 ND) |
| Formă izolație contacte | Zb |
| Operație contact | Acțiune cu salt |
| Bloc contact per direcție [circuit de comandă] | 1 per direcție |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Grad de protecție IP | IP65 conforming to IEC 60529 |
Complementar
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conforming to IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conforming to IEC 60947-5-1 appendix A |
|---|---|
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3, 25 MOhm conforming to NF C 93-050 method A |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T85°C Db IP66/67 |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 68 gn conforming to IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 9 gn (f= 10-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Clasa de protecție la șocuri electrice | Class I conforming to IEC 60536, class I conforming to NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Zonă praf | Zone 21 - 22 |
| Certificări produs | IEC-Ex INE 16.0048X INERIS 04ATEX0014X |
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Directive | 2014/34/EU - ATEX directive |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 35.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.132 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 3 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.828 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCRF171EX |
| Unitate de măsura | Pce |





