Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCR, tijă pătrată 6 mm, 2NÎ + 2 NA, ATEX/IECEx
4.445,00 Lei
3.673,55 Lei
în stoc
SKU
XCRA111EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCR, square rod 6 mm, 2NC + 2 NO, ATEX/IECEx
Principal
| Gamă de produse | OsiSense ATEX D |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format special |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Aplicație specifică a produsului | Pentru aplicații de ridicare și manipulare mecanică |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCR |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Metalic |
| Mod de fixare | Prin corp |
| Mișcarea capului de comandă | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie tija cu revenire prin arc, tijă pătrată metalică 6 mm |
| Acționare comutator | Prin orice parte mobilă |
| Tip de apropiere | Apropiere laterală, 2 direcții |
| Conectare electrică | Borne cu șurub-cleme, capacitate de strângere: 1 x 0.34...2 x 1.5 mm² |
| Tip și compoziție contacte | 2 x (1 NÎ + 1 ND) |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Funcționare contact | Acțiune cu salt |
| Bloc contact per direcție [circuit de comandă] | 2 per direcție |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1, A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 appendix A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conform IEC 60947-5-1, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0.27 A conform IEC 60947-5-1 appendix A |
|---|---|
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T85°C Db IP66/67 |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 68 gn conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 9 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Clasă protecție la șocuri electrice | Clasa I conform IEC 60536, clasa I conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Zonă praf | Zona 21 - 22 |
| Certificări produs | IEC-Ex INE 16.0048X INERIS 04ATEX0014X |
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Directive | 2014/34/EU - Directiva ATEX |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 20.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.044 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCRA111EX |
| Unitate de măsura | Pce |





