Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKT, piston cu role din oțel, 2NÎ, decuplare lentă
191,00 Lei
157,85 Lei
în stoc
SKU
XCKT2710N12S23
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKT, steel roller plunger, 2NC, slow
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKT |
| Design senzor | Compact |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap cu piston |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Zamac |
| Mod fixare | Pe corp |
| Mișcarea capului de acționare | Liniară |
| Tip operator | Piston cu rolă metalic cu resort de revenire |
| Tip abordare | Abordare laterală, 2 direcții |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ |
| Operare contact | Decuplare lentă, simultană |
Complementar
| Acționare comutator | Cu cama de 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu șurub-clemă, capacitate de strângere: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Intrare cablu | 2 intrări filetate pentru clemă M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 4-8 mm |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Acuratețe repetabilitate | 0,1 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de operare |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A, Ithe = 10 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 apendicele A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr.1 | (13-14)NÎD (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK04 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament protector | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.088 KILOGRAM |
| Lățime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.8 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKT2710N12S23 |
| Unitate de măsura | Pce |





