Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKS, pârghie cu role din elastomer Ø 50 mm, 1NÎ+1 ND, lentă, M20
405,00 Lei
334,71 Lei
în stoc
SKU
XCKS539H29
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKS, elastomer roller lever Ø 50 mm, 1NC+1 NO, slow, M20
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKS |
| Proiectare senzor | - |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod de fixare | Prin carcasă |
| Mișcarea capului de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu role cu arc de revenire, role din elastomer diametru 50 mm |
| Tip de abordare | Abordare laterală, direcție programabilă 1 sau 2 |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru gland cablu M20 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-13 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 NO |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Acționare comutator | Prin came 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, capacitate de fixare: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 anexa A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexa A |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK05 conform IEC 62262 |
| Clasă de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Categorie supratensiune | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.7 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 14.7 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.15 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 12 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 2.255 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | S03 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 34 |
| Înălțime ambalaj 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 5.813 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKS539H29 |
| Unitate de măsura | Pce |





