Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKS, palpator cu role din elastomer Ø 50 mm, 1NÎ+1 NO, decuplare lentă, Pg13
384,00 Lei
317,36 Lei
în stoc
SKU
XCKS539
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKS, elastomer roller lever Ø 50 mm, 1NC+1 NO, slow, Pg13
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Denumirea seriei | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Denumire scurtă dispozitiv | XCKS |
| Design senzor | - |
| Tip corp | Fix |
| Tip cap | Cap rotativ |
| Material | Plastic |
| Material corp | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod fixare | Pe corp |
| Mișcare cap de acționare | Rotativă |
| Tip operator | Pârghie cu rol cu revenire la arc, rol din elastomer diametru 50 mm |
| Tip abordare | Abordare laterală, direcție programabilă 1 sau 2 |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru clemă de cablu Pg 13.5, diametru exterior cablu: 9-12 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Declanșare comutator | Prin camă 30° |
|---|---|
| Conexiune electrică | Borne cu clemă de strângere, capacitate de strângere: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Fără |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 anex A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anex A |
| Rezistență între bornele de conexiune | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK05 conform IEC 62262 |
| Clasă protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Categorie supratensiune | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15,1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,201 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2,985 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,201 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKS539 |
| Unitate de măsura | Pce |





