Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Limitator de cursă, Limitatoare de cursă XC Standard, XCKS, plunje metalic la capăt, 1NÎ+1 NO, decuplare lentă, Pg13
275,00 Lei
227,27 Lei
în stoc
SKU
XCKS501
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Limit switch, Limit switches XC Standard, XCKS, metal end plunger, 1NC+1 NO, slow break, Pg13
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Limit switches XC Standard |
|---|---|
| Nume serie | Format standard |
| Tip produs sau componentă | Limitator de cursă |
| Nume scurt dispozitiv | XCKS |
| Design senzor | Formă B conformă CENELEC EN 50041 |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip cap | Cap cu piston |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | Plastic |
| Material cap | Plastic |
| Mod fixare | Pe carcasă |
| Mișcare cap de comandă | Liniară |
| Tip operator | Piston metalic cu revenire prin arc |
| Tip abordare | Abordare verticală, 1 direcție |
| Intrare cablu | 1 intrare filetată pentru racord Pg 13.5, diametru exterior cablu: 9-12 mm |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contact | Decuplare lentă, întrerupere înainte de stabilire |
Complementar
| Comandă comutator | La capăt |
|---|---|
| Conectare electrică | Borne cu clemă cu șurub, capacitate clamă: 1 x 0,5...2 x 2,5 mm² |
| Formă izolare contacte | Zb |
| Deschidere pozitivă | Cu |
| Desemnare cod contact | A300, AC-15 (Ue = 240 V), Ie = 3 A conform IEC 60947-5-1 anexă A, Q300, DC-13 (Ue = 250 V), Ie = 0,27 A conform IEC 60947-5-1 anexă A |
| Acuratețe repetabilitate | 0,05 mm la punctele de declanșare cu 1 milion de cicluri de funcționare |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3 |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn (f= 10-500 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP66 conform IEC 60529 |
| Grad de protecție IK | IK05 conform IEC 62262 |
| Clasa de protecție la șoc electric | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Categorie supratensiune | Clasa II conform IEC 61140, clasa II conform NF C 20-030 |
| Tratament de protecție | TC |
| Certificări produs | CCC CSA UL |
| Standarde | CENELEC EN 50041 CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 UL 508 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,108 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 36 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,343 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,143 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XCKS501 |
| Unitate de măsura | Pce |





